Chirurginės operacijos

Chirurgija reiškia medicinos ar veterinarijos sritį, kuri susijusi su kūno sužalojimų, ligų ir sutrikimų diagnozavimu ir gydymu naudojant operacinius metodus. Chirurginės procedūros gali būti atliekamos tiek gyviems, tiek mirusiems pacientams ir dažnai atliekamos siekiant išgelbėti paciento gyvybę, pagerinti jo gyvenimo kokybę arba išgydyti jo būklę.

Kokie yra chirurginių operacijų pavyzdžiai?

Kai kurios įprastos chirurginės procedūros:

-Amputacija

-Artroskopija

-riešo kanalo atlaisvinimas

-Kataraktos operacija

-Dantų chirurgija

-Endoskopija

-Lūžių atstatymas

-Išvaržos operacija

-Histerektomija

-Kelio sąnario keitimas

-Laparoskopija

-Organų transplantacija

-Širdies stimuliatoriaus implantavimas

-stuburo sujungimas

-Tonzilektomija

-Vazektomija

Kokios yra 3 chirurgijos rūšys?

Yra daug chirurgijos rūšių, tačiau kai kurios iš labiausiai paplitusių yra šios:

1. Širdies ir kraujagyslių chirurgija: Širdies ir kraujagyslių chirurgija Ši chirurgijos rūšis yra širdies ir kraujagyslių chirurgija. Įprastos procedūros: vainikinių arterijų šuntavimo operacija, vožtuvų keitimo operacija ir aortos aneurizmos operacija.

2. Ortopedinė chirurgija: Ši chirurgijos rūšis atliekama kaulų ir sąnarių operacijose. Dažniausiai atliekamos klubo ir kelio sąnario keitimo operacijos, stuburo operacijos ir pečių operacijos.

3. Neurologinė chirurgija: Šio tipo operacijos atliekamos smegenų ir nervų sistemos srityje. Dažniausiai pasitaikančios procedūros: galvos smegenų navikų operacijos, aneurizmų operacijos ir nugaros smegenų operacijos.

Kokios yra dvi chirurgijos rūšys?

Yra dvi chirurgijos rūšys:

1. Atviroji chirurgija: Šio tipo operacijos metu atliekamas pjūvis odoje, kad būtų galima pasiekti vidaus organus.

2. Minimaliai invazinė chirurgija: Šiam chirurgijos tipui naudojami nedideli pjūviai, dažnai pakankamai dideli, kad būtų galima įstatyti kamerą, ir specialūs instrumentai, kad būtų galima pasiekti vidaus organus.

Kam naudojamos chirurginės operacijos?

Chirurginės kaukės dažniausiai naudojamos sveikatos priežiūros įstaigose ir yra skirtos apsaugoti jas dėvinčiojo nosį ir burną nuo sąlyčio su lašeliais, purslais ir purslais, kuriuose gali būti mikrobų. Chirurginė kaukė taip pat gali būti naudojama siekiant sumažinti infekcijų perdavimo kitiems riziką, nes sulaiko ją dėvinčio asmens burnoje esančius lašelius, kuriuose gali būti virusų ar kitų mikrobų.

Parašykite komentarą