Činampa

Činampa – tai Mezoamerikos žemdirbystės rūšis, kai pelkėtoje žemėje auginami nedideli stačiakampiai plotai, kuriuose augalai auginami ant pakeltų lysvių. Chinampos kuriamos iškasus negilų kanalą palei ežero ar upės kraštą, o tada ant kanalo sluoksnių sukraunant purvo, nendrių ir kitos augmenijos sluoksnius ir taip sukuriant platformą sodinti augalus.

Žodis chinampa kilęs iš nahuatlų kalbos žodžio chinamitl, reiškiančio „stačiakampio formos žemės sklypą“. Chinampas naudojo actekai ir kitos Mezoamerikos kultūros, kad padidintų maisto gamybą vietovėse, kuriose buvo mažai žemės. Jie paprastai gaminami Meksikos baseine, kuriame yra vieni turtingiausių žemės ūkio paskirties žemės plotų pasaulyje.

Činampa yra labai efektyvi ir produktyvi, ji gali duoti iki šešių kartų daugiau derliaus nei tradiciniai ūkininkavimo metodai. Jiems taip pat reikia labai daug darbo, o norint išlaikyti derlingumą, reikia daug priežiūros.

Chinampas dažnai lyginamas su olandiškais polderiais, kurie taip pat yra žmogaus sukurtos žemės ūkio platformos. Tačiau chinampai statomi daug mažesniu mastu ir paprastai yra stačiakampio formos, o polderiai paprastai būna kvadrato arba stačiakampio formos.

Ar chinampas yra netikras?

Činampa nėra netikra. Tai Meksikoje ir kitose Centrinės ir Pietų Amerikos dalyse naudojama žemės ūkio paskirties žemės rūšis. Chinampos sukurtos iškasus vandens kanalą, o tada iš purvo ir augmenijos pastatant sienas, kad būtų sukurta pakelta platforma. Ant šios platformos auginami augalai.

Kaip chinampos plūduriuoja?

Chinampai – tai mažos stačiakampio formos salos, kurias sukūrė vietiniai actekų imperijos gyventojai. Žodis chinampa kilęs iš nahuatlų kalbos žodžio chinamitl, kuris reiškia „plūduriuojantis sodas“.“

Činampos buvo kuriamos kasant kanalus ir ant jų kraunant rąstus, krūmokšnius ir purvą. Tada chinampos buvo įtvirtintos ežero dugne gluosniais.

Chinampos buvo labai derlingos, jose buvo auginami kukurūzai, pupelės, moliūgai ir čili pipirai. Chinampose taip pat gyveno įvairūs gyvūnai, įskaitant antis, žuvis ir varles.

Kinampai buvo svarbi actekų imperijos dalis ir buvo patikimas actekų tautos maisto šaltinis.

Ar činampa vis dar taikoma šiandien?

Taip, chinampa vis dar taikoma šiandien. Činampa – tai žemdirbystės rūšis, išvystyta senoviniame Tenočtitlano mieste, kuris dabar yra dabartinis Meksikas. Činampų sistema pagrįsta pasėlių auginimu mažose dirbtinėse ežero salose. Ši sistema labai efektyviai naudojo žemę ir leido tankiai auginti pasėlius. Chinampa sistema vis dar naudojama daugelyje Meksikos ir kitų Lotynų Amerikos regionų.

Ar chinampos iš tikrųjų plūduriuoja?

Chinampai – tai dirbtinės salos, kurias sukūrė Mezoamerikos regiono vietiniai gyventojai. Šios salos buvo sukurtos ant rąstų plausto sukraunant augmenijos ir dirvožemio sluoksnius ir buvo naudojamos žemės ūkio reikmėms.

Nors nėra galutinio atsakymo, ar chinampos iš tikrųjų plūduriuoja, tačiau paprastai manoma, kad taip. Tai grindžiama tuo, kad salos buvo sukurtos siekiant, kad jos plūduriuotų, ir kad jos paprastai būna vietovėse, kuriose yra aukštas gruntinio vandens lygis ir minkštas dirvožemis.

Parašykite komentarą