Šmeižtas

Šmeižtas – tai melagingas ir šmeižikiškas sakytinis teiginys apie asmenį, dėl kurio tas asmuo patiria žalą. Šmeižtas daugelyje jurisdikcijų yra civilinis nusižengimas (deliktas). Paprastai kalbama žodžiu, bet gali būti ir gestų ar kitokio elgesio forma.

Šmeižtą reikia skirti nuo šmeižto, kuris yra rašytinis arba transliuojamas melagingas ir šmeižikiškas teiginys apie asmenį. Daugumoje jurisdikcijų šmeižtas yra sunkesnis nusižengimas nei įžeidimas ir už jį paprastai baudžiama didesniu žalos atlyginimu ir (arba) laisvės atėmimu.

Ieškinį dėl šmeižto sudaro keturi esminiai elementai:

1. Teiginys turi būti klaidingas;

2. Teiginys turi būti apie ieškovą (arba su ieškovu glaudžiai susijusį asmenį ar daiktą);

3. Teiginys turi būti pateiktas trečiajam asmeniui; ir

4. Dėl teiginio ieškovas turi patirti žalą.

Kokie yra 5 šmeižto elementai?

1. Melagingas teiginys apie kitą asmenį

2. Teiginys išsakytas be to asmens žinios ar sutikimo

3. Teiginys pateikiamas trečiajai šaliai

4. Teiginys išsakytas siekiant pakenkti asmens reputacijai

5. Pareiškimas sukelia faktinę žalą asmens reputacijai

Kaip galima įrodyti šmeižtą?

Vieno galutinio atsakymo į šį klausimą nėra, nes šmeižto įrodinėjimo pareiga priklauso nuo jurisdikcijos, kurioje iškelta byla. Tačiau paprastai ieškovas byloje dėl šmeižto turės įrodyti, kad atsakovas pateikė melagingą teiginį apie ieškovą trečiajam asmeniui, kad teiginys buvo pateiktas siekiant pakenkti ieškovo reputacijai ir kad ieškovas dėl šio teiginio iš tikrųjų patyrė žalą.

Kaip sunku įrodyti šmeižtą?

Įrodyti šmeižtą gali būti sunku, nes reikia įrodyti, kad išsakyti teiginiai buvo melagingi ir išsakyti turint piktų ketinimų. Be to, ieškovas turi įrodyti, kad dėl šmeižikiškų teiginių patyrė tam tikrą žalą.

Kas yra šmeižtas ir įžeidimas?

Sąvoka „šmeižtas“ dažnai vartojama pakaitomis su sąvoka „šmeižtas“.“ Tačiau tarp šių dviejų teiginių yra svarbus skirtumas. Šmeižtas yra šmeižto forma, kuri yra išsakoma žodžiu, o šmeižtas yra šmeižto forma, kuri yra rašytinė.

Ir šmeižtas, ir įžeidimas yra šmeižto, kuris apibrėžiamas kaip melagingų teiginių apie kitą asmenį, pažeidžiančių jo reputaciją, forma. Šmeižtas yra civilinis nusižengimas, todėl šmeižto auka gali pareikšti ieškinį melagingus teiginius paskelbusiam asmeniui dėl žalos atlyginimo.

Kad teiginys būtų laikomas šmeižtu, turi būti keli pagrindiniai elementai:

1. Teiginys turi būti klaidingas.

2. Teiginys turi būti apie nukentėjusįjį.

3. Teiginys turi būti perduotas trečiajai šaliai.

4. Dėl teiginio turi būti padaryta žala nukentėjusiojo reputacijai.

Šmeižtas yra šmeižto rūšis, kuri yra sakoma žodžiu, o ne raštu. Norėdamas įrodyti šmeižtą, nukentėjusysis turi įrodyti, kad melagingi teiginiai buvo išsakyti žodžiu.

Šmeižtas yra šmeižto rūšis, kuri yra rašytinė, o ne žodinė. Norėdamas įrodyti šmeižtą, nukentėjusysis turi įrodyti, kad melagingi teiginiai buvo paskelbti nuolatine forma, pavyzdžiui, laikraščio straipsnyje arba tinklaraščio įraše.

Parašykite komentarą