Nesvarumas

Nesvarumas – tai būklė, kai objekto neveikia jokia jėga. Gravitaciniame lauke, pavyzdžiui, Žemės, nesvarumas atsiranda, kai objektas yra laisvas nuo gravitacijos jėgos. Taip gali atsitikti, kai objektas skrieja orbita aplink planetą arba kai jis yra toli nuo bet kokio didelio gravitacijos jėgą veikiančio kūno.

Kasdienėje kalboje nesvarumas dažnai patiriamas, kai objektas laisvai krenta. Pavyzdžiui, kai nušokate nuo šuolių į vandenį lentos, prieš pradėdami kristi trumpą akimirką jaučiatės nesvarūs. Taip yra todėl, kad gravitacijos jėga neveikia jūsų, kai esate ore.

Nesvarumo būseną taip pat galima patirti dirbtinai, pavyzdžiui, lėktuve arba erdvėlaivyje. Kai lėktuvas ar erdvėlaivis krenta laisvuoju kritimu, jame esantys keleiviai ir įgula jaučiasi nesvarūs. Taip yra todėl, kad gravitacijos jėga yra vienoda visomis kryptimis, todėl lėktuvo keleivius neveikia grynoji jėga.

Nesvarumas nėra tas pats, kas nulinė gravitacija. Nulinė gravitacija – tai būsena, kai objekto neveikia jokia jėga, įskaitant gravitaciją. Kitaip tariant, nulinė gravitacija yra visiškos nesvarumo būklė. Tačiau to neįmanoma pasiekti Žemėje, nes gravitacija veikia visada.

Nesvarumo būsena – tai būsena, kuri gali būti ir jaudinanti, ir dezorientuojanti. Svarbu pasiruošti nesvarumo poveikiui prieš jį patiriant,

Kas yra nesvarumas 9 klasės fizikoje?

Fizikoje nesvarumas yra būklė, kai objekto neveikia jokia jėga, išskyrus gravitacijos jėgą. gravitacijos jėga yra vienintelė objektą veikianti jėga.

Koks skirtumas tarp gravitacijos ir nesvarumo?

Gravitacija – tai jėga, kuria planeta ar kitas kūnas traukia objektus į savo centrą. Gravitacijos jėga išlaiko visas planetas orbitoje aplink Saulę. Nesvarumo būsena – tai būklė, kai gravitacijos jėga nėra pakankamai stipri, kad išlaikytų objektą planetos ar kito kūno paviršiuje.

Kur prasideda nesvarumo būsena?

Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra, nes tai priklauso nuo to, kaip apibrėšite „nesvarumo būseną“. Pavyzdžiui, jei manote, kad nesvarumo būsena prasideda, kai objekto nebeveikia gravitacijos jėga, tuomet galima sakyti, kad nesvarumo būsena prasideda, kai objektas pasiekia tašką, kuriame gravitacijos jėga lygi nuliui. Tačiau, jei manote, kad nesvarumo būsena prasideda tada, kai objekto nebeveikia jokios jėgos (įskaitant gravitacijos jėgą), tuomet galima sakyti, kad nesvarumo būsena prasideda tada, kai objektas yra laisvo kritimo būsenoje.

Kas yra nesvarumas, pateikite du pavyzdžius?

Yra du pagrindiniai nesvarumo tipai: mikrogravitacija ir nulinė gravitacija. Mikrogravitacija – tai būklė, kai objektai atrodo nesvarūs, nes laisvai krenta. Taip atsitinka, kai vienintelė objektą veikianti jėga yra gravitacija ir nėra jokios kitos jėgos, kuri ją panaikintų. Nulinė gravitacija – tai būsena, kai nėra jokios gravitacijos. Tai gali vykti kosmose arba planetoje su labai maža gravitacija.

Parašykite komentarą