Obligacijos

Obligacija yra skolos vertybinis popierius, kurio emitentas (paprastai korporacija arba vyriausybė) sutinka mokėti turėtojui nustatytą pinigų sumą, paprastai reguliariai, o suėjus terminui grąžinti pagrindinę paskolos sumą. Obligacijų rinka – tai vieta, kur prekiaujama obligacijomis. Tai antra pagal dydį skolos rinka po kredito rinkos.

Pagrindinės obligacijų savybės:

-Tai skolos vertybiniai popieriai, o tai reiškia, kad emitentas privalo grąžinti obligacijos turėtojui pagrindinę sumą ir palūkanas.

-Jos turi nustatytą išpirkimo datą, t. y. datą, kurią obligacijų emitentas turi grąžinti obligacijos turėtojui pagrindinę sumą.

-Jos paprastai moka periodines palūkanų išmokas, vadinamas kuponais, obligacijos turėtojui iki išpirkimo termino.

-Jos išleidžiamos 1 000 JAV dolerių ar didesnio nominalo.

-Jomis prekiaujama obligacijų rinkoje.

Būdingi obligacijų bruožai yra šie:

-Jas išleidžia korporacijos ir vyriausybės, norėdamos pritraukti kapitalo.

-Paprastai tai yra ilgalaikės skolos priemonės, kurių terminas yra 10 metų arba ilgesnis.

-Obligacijų palūkanų mokėjimai paprastai yra fiksuoti, t. y. obligacijos turėtojas tiksliai žino, kiek palūkanų gaus per visą obligacijos galiojimo laikotarpį.

-Pagrindinė obligacijos suma paprastai grąžinama suėjus terminui, nors kai kurios obligacijos gali būti išperkamos prieš terminą.

-Obligacijas paprastai reitinguoja kredito reitingų agentūros, kurios investuotojams nurodo

Kaip veikia obligacijos?

Obligacijos yra skolos vertybiniai popieriai, kurie yra investuotojo paskola paskolos gavėjui (paprastai įmonei arba vyriausybei).

Obligacija yra skolos vertybinis popierius, t. y. ją išleidžia skolininkas ir ji yra paskola, kuri turi būti grąžinta su palūkanomis. Obligacijų emitentas paprastai yra korporacija arba vyriausybė. Obligacijos turėtojas yra skolintojas ir paprastai yra investuotojas.

Obligacijos sąlygos, įskaitant palūkanų normą, išpirkimo datą ir paskolos sumą, nustatomos obligacijos išleidimo metu. Palūkanų norma – tai palūkanų, kurias skolininkas turi sumokėti skolintojui, dydis, kuris paprastai yra obligacijos nominaliosios vertės procentinė dalis. Išpirkimo data – tai data, kurią obligacija turi būti visiškai grąžinta.

Obligacijos turėtojas paprastai iš skolininko gauna periodinius palūkanų mokėjimus, paprastai kas pusmetį. Kai sueina obligacijos terminas, skolininkas turi grąžinti obligacijos savininkui nominaliąją obligacijos vertę.

Ar obligacijos yra gera investicija?

Obligacijos yra gera investicija, nes jų rizika palyginti nedidelė, o grąža fiksuota. Kai palūkanų normos mažos, obligacijos gali duoti didesnę grąžą nei kitos investicijos, pavyzdžiui, akcijos. Tačiau kai palūkanų normos kyla, obligacijų kainos paprastai krenta, ir investuotojai gali prarasti pinigų.

Kas yra obligacijos pavyzdys?

Obligacijos – tai fiksuotų pajamų vertybiniai popieriai, kuriuos išleidžia korporacijos ir vyriausybės savo veiklai finansuoti. Obligacijų rinka yra viena didžiausių ir likvidžiausių rinkų pasaulyje.

Obligacijos yra skolos priemonės, naudojamos įmonių ir vyriausybių veiklai finansuoti. Obligacijų rinka – tai rinka, kurioje prekiaujama obligacijomis. Obligacijomis prekiaujama antrinėje rinkoje, kuri yra ne naujai išleistų vertybinių popierių rinka. Obligacijų rinka yra viena didžiausių ir likvidžiausių rinkų pasaulyje.

Dvi labiausiai paplitusios obligacijų rūšys yra įmonių obligacijos ir vyriausybės obligacijos. Įmonių obligacijas išleidžia įmonės savo veiklai finansuoti. Vyriausybės obligacijas išleidžia vyriausybės, kad finansuotų savo veiklą.

Įmonių obligacijos paprastai išleidžiamos 1 000 JAV dolerių nominalia verte, o jų išpirkimo terminas yra vieneri metai arba ilgesnis. Vyriausybės obligacijos paprastai išleidžiamos 100 JAV dolerių nominalia verte, o jų išpirkimo terminas yra dešimt metų ar daugiau.

Obligacijos paprastai išleidžiamos su fiksuota palūkanų norma. Palūkanų norma – tai norma, pagal kurią emitentas mokės palūkanas už obligaciją. Palūkanų norma nustatoma emisijos metu ir išlieka fiksuota visą obligacijos galiojimo laikotarpį.

Obligacijos paprastai išleidžiamos su fiksuota kupono norma. Kupono norma – tai norma, pagal kurią emitentas mokės palūkanas už obligaciją. Kupono palūkanų norma nustatoma išleidimo metu ir išlieka fiksuota visą obligacijos galiojimo laikotarpį.

Kupono norma – tai palūkanų norma, kurią emitentas

Parašykite komentarą