Žolė

Žolė – tai augalų rūšis, kuriai būdingi siauri lapai, augantys nuo augalo pagrindo. Žolės paprastai auga vejose, laukuose ir pievose. Yra daug skirtingų žolių rūšių, jos gali būti vienmetės arba daugiametės.

Iš ko sudaryta žolė?

Žolė yra augalas, augantis beveik visuose klimatuose. Žolės stiebai sudaryti iš chloroplastu vadinamos ląstelės. Chloroplastai yra pripildyti žalio pigmento, vadinamo chlorofilu. Chlorofilas padeda augalui sugerti saulės šviesą ir paversti ją energija.

Kokios yra žolės rūšys?

Yra daug žolės rūšių, tačiau labiausiai paplitusios yra Kentukio melsvažiedė žolė, aukštoji eraičinas ir daugiametė žolė.

Kodėl žolė tokia svarbi?

Yra daug priežasčių, kodėl žolė yra tokia svarbi. Štai tik kelios iš jų:

Žolė padeda reguliuoti Žemės temperatūrą sugerdama šilumą ir išskirdama vandens garus į atmosferą. Tai padeda išlaikyti stabilų Žemės klimatą.

Žolė padeda išvengti dirvožemio erozijos, nes savo šaknimis stabilizuoja dirvožemį. Tai padeda išlaikyti sveiką ir produktyvią žemę.

Žolė yra pagrindinis daugelio gyvūnų, įskaitant ganomus gyvulius, pavyzdžiui, karves, avis ir ožkas, maisto šaltinis. Šie gyvūnai mums teikia mėsą, pieną ir kitus produktus.

Žolė taip pat naudojama kaip kuro šaltinis – biomasės kuras arba etanolio šaltinis.

Kuris žolės tipas yra geriausias?

Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra, nes tai priklauso nuo daugelio veiksnių, pavyzdžiui, klimato, dirvožemio tipo ir numatomos žolynų paskirties. Įprastos žolės rūšys, kurias galima laikyti bermudais, Kentukio mėlynžolėmis ir eraičiniais eraičinais.

Parašykite komentarą