Oro tarša

Oro tarša – tai ore esančios medžiagos, kurios gali būti kenksmingos žmonių sveikatai ar aplinkai. Šios medžiagos gali būti gamtinės arba žmogaus sukurtos. Keletas oro teršalų pavyzdžių: kietosios dalelės (pvz., dulkės, žiedadulkės ir dūmai), ozonas, anglies monoksidas, sieros dioksidas ir azoto oksidai.

Oro tarša gali sukelti įvairių sveikatos problemų, įskaitant kvėpavimo takų infekcijas, astmą ir širdies ligas. Taip pat gali prisidėti prie klimato kaitos ir kitų aplinkosaugos problemų.

Kokios yra 7 oro taršos priežastys?

7 oro taršos priežastys:

1. Iškastinio kuro deginimas

2. Žemės ūkio veikla

3. Pramoniniai procesai

4. Atliekų deginimas

5. Kasyba

6. Namų ūkio veikla

7. Transporto

Koks yra oro taršos poveikis?

Oro taršos poveikis yra trumpalaikis ir ilgalaikis. Trumpalaikis poveikis: akių, nosies ir gerklės dirginimas, kosulys, čiaudulys ir pasunkėjęs kvėpavimas. Šis poveikis gali sustiprėti žmonėms, sergantiems astma ir kitomis kvėpavimo takų ligomis. Ilgalaikis oro taršos poveikis – padidėjusi širdies ligų, plaučių vėžio ir kitų kvėpavimo takų ligų rizika.

Kokios yra pagrindinės oro taršos priežastys?

Yra daug oro taršos priežasčių, tačiau trys labiausiai paplitusios ir didžiausią žalą darančios priežastys yra transporto priemonių išmetami teršalai, pramonės išmetami teršalai ir iškastinio kuro deginimas.

Transporto priemonių išmetami teršalai – tai lengvųjų automobilių, sunkvežimių ir kitų transporto priemonių išmetami teršalai. Šias emisijas sukelia iškastinio kuro, pavyzdžiui, benzino, dyzelino ir gamtinių dujų, deginimas. Pramoniniai išmetamieji teršalai – tai gamyklų ir kitų pramonės objektų išmetami teršalai. Šias emisijas taip pat sukelia iškastinio kuro deginimas, taip pat kiti pramoniniai procesai. Iškastinio kuro deginimas – tai anglies, naftos ir kito iškastinio kuro deginimas. Šių medžiagų išmetami teršalai susidaro deginant šias medžiagas.

Kokie yra 5 pagrindiniai oro taršos padariniai?

Penki pagrindiniai oro taršos padariniai yra šie:

1. Rūgštus lietus

2. Smogas

3. Ore esantys toksinai

4. Klimato kaita

5. Poveikis žmonių sveikatai

Parašykite komentarą