Pelynas

Pelynas yra žolinis daugiametis augalas, kuris paprastai užauga iki 1-2 m aukščio. Lapai yra pailgos lancetiškos arba elipsės formos, išsidėstę priešingomis poromis išilgai stiebo. Lapai yra tamsiai žalios spalvos ir kartaus skonio. Žiedai yra maži, žalsvai baltos spalvos. Jie auga kekėmis stiebų viršūnėse. Vaisius yra maža, sausa, juoda sėkla.

Pelyno tėvynė – Europa, Azija ir Šiaurės Afrika. Jis paprastai naudojamas kaip vaistinis augalas ir absento sudedamoji dalis.

Ar pelynas padeda atsikratyti parazitų?

Galutinio atsakymo į šį klausimą nėra, nes yra mažai mokslinių įrodymų, patvirtinančių pelyno naudojimą parazitams gydyti. Kai kurie žmonės tiki, kad pelynas gali padėti atsikratyti parazitų, tačiau nėra garantijos, kad tai bus veiksminga. Jei ketinate naudoti pelyną parazitinei infekcijai gydyti, svarbu pirmiausia pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu, kad įsitikintumėte, jog tai daryti saugu.

Kas neturėtų vartoti pelynų?

Pelynų negalima vartoti nėščioms ar krūtimi maitinančioms moterims, nes jie gali paskatinti sąrėmius arba sukelti abortą. Jo taip pat turėtų vengti širdies ligomis sergantys žmonės, nes gali sukelti aritmiją. Žmonės, sergantys virškinamojo trakto ligomis, tokiomis kaip opos ar gastritas, taip pat turėtų vengti vartoti pelynų, nes jie gali pabloginti šias ligas.

Ką žmonėms daro pelynas?

Pelynas nuo seno naudojamas kaip vaistinis augalas. Senovės graikai juo gydė karščiavimą ir virškinimo sutrikimus, o romėnai naudojo kaip diuretiką ir geltai gydyti. Pelynas ir šiandien naudojamas vaistažolių medicinoje, kartais kartu su kitomis vaistažolėmis.

Manoma, kad pelynas veikia kaip kartusis tonikas, skatinantis apetitą ir virškinimą. Jis taip pat vartojamas kaip švelnus vidurius laisvinantis vaistas ir skrandžio skausmams bei spazmams gydyti. Pelynas kartais vartojamas kaip švelni detoksikacinė priemonė, padedanti išvalyti organizmą nuo toksinų.

Didelėmis dozėmis pelynas gali būti nuodingas. Apsinuodijimo pelynu simptomai: pykinimas, vėmimas, viduriavimas, traukuliai, o sunkiais atvejais – koma ir mirtis.

Ar pelynas gali būti kenksmingas?

Taip, pelynas gali būti kenksmingas. Pelynas yra augalas, kurio sudėtyje yra cheminės medžiagos, vadinamos tujonu. Tujonas yra neurotoksinas, kuris didelėmis dozėmis gali sukelti traukulius, vėmimą ir net mirtį. Pelynas taip pat yra žinomas abortifikatorius, todėl nėščioms moterims gali sukelti persileidimą.

Parašykite komentarą