Perrišimas

Žaizda – tai gilus odos įpjovimas arba įplėšimas. Tai gali būti padaryta dėl bukos traumos, pavyzdžiui, smūgio ar kritimo, arba aštraus daikto, pavyzdžiui, peilio ar stiklo. Lašinės žaizdos gali būti įvairaus gylio – nuo paviršinių įpjovimų iki gilių pjūvių. Įpjovimai taip pat gali būti įvairaus ilgio – nuo kelių milimetrų iki kelių centimetrų. Pjautinės žaizdos gali stipriai kraujuoti arba kraujavimas gali būti nedidelis.

Įpjovimams dažnai prireikia siūlių ar kitokio medicininio gydymo, kad žaizda būtų uždaryta ir išvengta infekcijos. Kai kuriais atvejais dėl plėštinių žaizdų gali likti randų.

Kokie yra 3 plėštinių žaizdų tipai?

Trys plėštinių žaizdų rūšys yra šios:

1. Įtrūkimai: Tai yra paviršinės žaizdos, kai oda yra nubrozdinta arba nutrinta.

2. Pjūviai: Tai gilios žaizdos, padarytos aštriu daiktu, pavyzdžiui, vinimi ar stiklo gabalėliu.

3. Įplėšimai: Tai rimčiausia plėštinės žaizdos rūšis, kai oda visiškai nuplėšiama.

Ar gali plėštinė žaizda užgyti be siūlių?

Įpjovimai – tai žaizdos, kurios susidaro įpjovus arba įplėšus odą. Žaizdos gali būti įvairaus gylio ir sunkumo, o kai kurioms gali prireikti siūlių žaizdai uždengti. Tačiau nedidelės plėštinės žaizdos gali užgyti be siūlių. Gijimo procesą galima palengvinti palaikant žaizdą švarią ir naudojant tvarstį, kad ji būtų apsaugota nuo tolesnio sužalojimo. Jei žaizda yra gili arba blogai gyja, gali prireikti siūlių, kad žaizda būtų uždaryta ir skatinamas gijimas.

Kaip atrodo plėštinė žaizda?

Laceracinė žaizda – tai gilus odos įpjovimas arba įplėšimas. Žaizda gali būti dantyta, netaisyklinga ir nelygi. Žaizdos kraštai gali būti atitrūkę (nuplėšti) arba nelygūs ir suplėšyti. Dėl plėštinės žaizdos taip pat gali būti pažeisti po ja esantys audiniai, pavyzdžiui, raumenys ir kaulai.

Kuo skiriasi įpjovimas nuo plėštinės žaizdos?

Pjautinė žaizda – tai gilus odos įpjovimas arba įplėšimas. Įpjovimas – ne toks sunkus sužalojimas, kai pažeidžiamas tik viršutinis odos sluoksnis.

Parašykite komentarą