Transriebalai

Transriebalai – tai nesočiųjų riebalų rūšys, kurios buvo dirbtinai sukurtos hidrinimo būdu.“ Tai procesas, kurio metu į augalinius aliejus pridedama vandenilio atomų, kad jie taptų kietesni ir mažiau genda. Transriebalai dažnai naudojami komerciniuose kepiniuose ir keptuose maisto produktuose, nes jie yra pigesni ir jų galiojimo laikas ilgesnis nei kitų rūšių riebalų.

Žinoma, kad transriebalai kenkia jūsų sveikatai, nes gali padidinti blogojo MTL cholesterolio kiekį ir sumažinti gerojo DTL cholesterolio kiekį. Jie taip pat siejami su padidėjusia širdies ligų, insulto ir 2 tipo diabeto rizika. Dėl šių priežasčių svarbu vengti maisto produktų, kuriuose yra transriebalų.

Norėdami sužinoti, ar maisto produkte yra transriebalų, ingredientų sąraše galite patikrinti, ar yra „iš dalies hidrintų aliejų“.“ Jei jie išvardyti, maisto produkte yra transriebalų. Taip pat galite ieškoti „transriebalų“ maistingumo duomenų etiketėje. Jei etiketėje parašyta „0 g transriebalų“, tai reiškia, kad maisto produkte yra mažiau nei 0 g transriebalų.5 g transriebalų vienoje porcijoje.

Kas yra transriebalai?

Transriebalai yra nesočiųjų riebalų rūšis, kurių nedideli kiekiai natūraliai aptinkami kai kuriuose gyvūniniuose maisto produktuose. Tačiau dauguma transriebalų gaminami iš augalinių aliejų atliekant dalinį hidrinimą.

Dalinis hidrinimas – tai procesas, kurio metu į augalinį aliejų pridedama vandenilio, kad jis taptų kietesnis ir mažiau genda. Šio proceso metu taip pat susidaro transriebalų. Transriebalų yra daugelyje perdirbtų maisto produktų, pvz:

* kepinių, pavyzdžiui, sausainių, krekerių ir pyragaičių

* Užkandžiai, pavyzdžiui, traškučiai ir mikrobangų krosnelėje gaminami kukurūzai

* keptų maisto produktų, pavyzdžiui, gruzdintų bulvyčių ir koldūnų

* Kietieji margarinai ir augalinis sutrumpintas sviestas

* grietinėlės ir kiti aromatizuoti kavos gėrimai

Transriebalų taip pat yra kai kurių prekės ženklų gaminiuose:

* žemės riešutų svieste

* salotų padažai

* duonos

* šaldytose picose

* sausainiai

* krekeriai

* pyragaičiai

* pyragai

Transriebalai didina širdies ligų riziką, nes didina blogojo MTL cholesterolio kiekį ir mažina gerojo DTL cholesterolio kiekį. Jie taip pat skatina uždegimą, kuris yra pagrindinis širdies ligų rizikos veiksnys. Dėl šių priežasčių svarbu riboti suvartojamų transriebalų kiekį.

Kodėl transriebalai yra nesveiki?

Transriebalai yra nesveiki dėl kelių priežasčių. Pirma, jie didina mažo tankio lipoproteinų (MTL) cholesterolio, kuris yra „blogasis“ cholesterolis, galintis sukelti širdies ligas, kiekį kraujyje. Antra, transriebalai taip pat gali sumažinti didelio tankio lipoproteinų (DTL) cholesterolio, gerojo cholesterolio, kuris padeda apsisaugoti nuo širdies ligų, kiekį. Trečia, transriebalai gali skatinti uždegimą, kuris yra pagrindinis širdies ligų rizikos veiksnys. Galiausiai transriebalai gali padidinti riziką susirgti 2 tipo cukriniu diabetu.

Kurie riebalai yra transriebalai?

Transriebalai – tai riebalai, kurie susidaro skystus riebalus paverčiant kietaisiais riebalais vykstant procesui, vadinamam hidrinimu. Dėl šio proceso pailgėja maisto produktų galiojimo laikas, tačiau taip pat padidėja nesveikų transriebalų kiekis.

Dažniausiai pasitaikantys maisto produktai, kuriuose yra transriebalų, yra šie:

-Margarinas

-Augalinis glaistas

-kepti maisto produktai

-Kepiniai

-Perdirbti maisto produktai

Transriebalų taip pat yra kai kuriuose gyvūninės kilmės produktuose, pvz:

-Sviestas

-Sūris

-nenugriebto pieno

Nors transriebalų yra ir augaliniuose, ir gyvūniniuose produktuose, dauguma transriebalų maiste gaunama iš perdirbtų maisto produktų.

Ar alyvuogių aliejus yra transriebalai?

Alyvuogių aliejus nėra transriebalai. Transriebalai sukuriami hidrinimo proceso metu, kai į augalinį aliejų pridedama vandenilio, kad kambario temperatūroje jis taptų kietas. Šis procesas pailgina maisto produktų galiojimo laiką, tačiau jo metu taip pat susidaro nesveikų transriebalų.

Parašykite komentarą