Tuberkuliozė

Tuberkuliozė yra labai užkrečiama bakterinė infekcija, kuri pirmiausia pažeidžia plaučius. Ją sukelia bakterija Mycobacterium tuberculosis. Tuberkuliozės simptomai yra kosulys, krūtinės skausmas, svorio kritimas, nuovargis, karščiavimas ir naktinis prakaitavimas. Negydoma tuberkuliozė dažnai būna mirtina. Ankstyva diagnozė ir gydymas yra labai svarbūs siekiant užkirsti kelią ligos plitimui.

Kiek laiko gali gyventi tuberkulioze sergantis pacientas?

Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant bendrą paciento sveikatą, tuberkuliozės infekcijos sunkumą ir paciento gebėjimą gauti gydymą ir jo laikytis. Apskritai tuberkulioze sergantys pacientai gali tikėtis gyventi ilgai ir sveikai, jei jie gali gauti gydymą ir jo laikytis. Tačiau pacientams, kurie negali gauti gydymo ar jo laikytis, tuberkuliozės infekcija gali sukelti rimtesnių sveikatos komplikacijų, kurios gali sutrumpinti jų gyvenimo trukmę.

Kas atsitinka, jei susirgote tuberkulioze?

Jei užsikrečiama tuberkulioze, ji paprastai pasireiškia kaip plaučių infekcija, t. y. pažeidžia plaučius. Tuberkuliozę sukeliančios bakterijos Mycobacterium tuberculosis į organizmą paprastai patenka per kvėpavimo takus ir įsikuria plaučiuose. Iš ten per kraują jie gali išplisti į kitus organus.

Dažniausias tuberkuliozės simptomas yra ilgiau nei tris savaites trunkantis kosulys, kurį lydi krūtinės skausmas ir kosulys su krauju. Kiti simptomai: nuovargis, svorio kritimas, karščiavimas ir naktinis prakaitavimas. Jei infekcija išplinta į kitus organus, ji gali sukelti įvairių kitų simptomų, priklausomai nuo to, kurie organai yra paveikti.

Negydoma tuberkuliozė gali būti mirtina. Net ir gydant gali prireikti kelių mėnesių ar net metų, kol visiškai pasveikstama. Gydymas paprastai apima vaistų ir poilsio derinį. Kai kuriais atvejais infekuotam audiniui pašalinti gali prireikti operacijos.

Kaip sužinoti, kad sergate tuberkulioze?

Yra keletas skirtingų būdų, kaip gydytojai gali patikrinti, ar nėra tuberkuliozės (TB), tačiau dažniausiai atliekamas odos testas. Tai reiškia, kad po oda sušvirkščiamas nedidelis TB bakterijų kiekis ir laukiama reakcijos. Jei asmuo užsikrėtė tuberkulioze, paprastai per 48 valandas injekcijos vietoje atsiranda iškilęs raudonas guzas.

Kiti tuberkuliozės tyrimai: krūtinės ląstos rentgeno nuotrauka, kuri gali parodyti ligos požymius plaučiuose, ir kraujo tyrimas, kuriuo galima nustatyti antikūnus prieš tuberkuliozės bakterijas.

Ar tuberkuliozę galima išgydyti?

Taip, tuberkuliozę galima išgydyti. Tuberkuliozė (TB) – tai išgydoma liga, kurią sukelia bakterijos Mycobacterium tuberculosis infekcija. Didžiąją daugumą tuberkuliozės atvejų galima išgydyti antibiotikų kursu.

Parašykite komentarą