Wlan

WLAN, arba belaidis vietinis tinklas, yra kompiuterių tinklo tipas, kuriame ryšiui tarp įrenginių palaikyti naudojamos radijo bangos. WLAN gali būti naudojamas kompiuteriams, spausdintuvams ir kitiems įrenginiams sujungti tarpusavyje ir su internetu be kabelių.

WLAN paprastai naudojami namų ir biurų tinkluose ir vis dažniau naudojami viešose vietose, pavyzdžiui, oro uostuose, kavinėse ir viešbučiuose. Daugumoje šiuolaikinių nešiojamųjų kompiuterių ir išmaniųjų telefonų yra integruota WLAN palaikymo sistema.

Yra du pagrindiniai WLAN tipai:

WLAN infrastruktūra: Infrastruktūros WLAN įrenginiai tarpusavyje ir su internetu bendrauja per belaidį prieigos tašką (WAP). WLAN paprastai prijungiamas prie laidinio tinklo, pavyzdžiui, įmonės tinklo arba interneto.

Ad-hoc WLAN: Ad-hoc WLAN tinkle įrenginiai tarpusavyje bendrauja tiesiogiai, nenaudojant WAP. Ad-hoc WLAN paprastai naudojami laikiniems arba nedideliems tinklams.

WLAN, palyginti su laidiniais tinklais, turi daug privalumų, įskaitant didesnį lankstumą, mažesnes diegimo išlaidas ir didesnį mobilumą. Tačiau WLAN taip pat gali būti labiau pažeidžiami saugumo grėsmių nei laidiniai tinklai.

Kaip prisijungti prie WLAN?

Prie WLAN galima prisijungti keliais skirtingais būdais, tačiau dažniausiai naudojamas belaidis maršrutizatorius. Dauguma maršrutizatorių turi integruotą WLAN sąsają, kuri leidžia prisijungti prie interneto belaidžiu ryšiu.

Norėdami prisijungti prie WLAN, kompiuteryje turite turėti įdiegtą belaidžio ryšio adapterį. Daugumoje nešiojamųjų ir stacionariųjų kompiuterių yra įmontuoti belaidžio ryšio adapteriai, tačiau, jei kompiuteryje jų nėra, galite įsigyti USB belaidžio ryšio adapterį.

Kai turėsite belaidžio ryšio adapterį, turėsite rasti WLAN, prie kurio norite prisijungti, SSID (pavadinimą). Šią informaciją paprastai galima rasti pačiame maršrutizatoriuje arba su maršrutizatoriumi pateiktuose dokumentuose.

Kai turėsite SSID, prie WLAN galėsite prisijungti atidarę kompiuterio „Wi-Fi“ nustatymus ir iš galimų tinklų sąrašo pasirinkę SSID. Gali būti paprašyta įvesti slaptažodį, kuris paprastai yra maršrutizatoriaus slaptažodis.

Kuo skiriasi WLAN ir „Wi-Fi Direct?

Šios dvi technologijos yra gana skirtingos. Wi-Fi Direct – tai lygiaverčio ryšio technologija, leidžianti dviem įrenginiams prisijungti vienam prie kito nenaudojant belaidžio prieigos taško. Tai naudinga prietaisams, kurie turi keistis duomenimis ne per centrinį serverį. „Wi-Fi Direct“ įrenginiai gali prisijungti vienas prie kito, net jei jie nėra tame pačiame tinkle.

Kita vertus, WLAN yra technologija, leidžianti įrenginiams prisijungti prie belaidžio tinklo. Šis tinklas gali būti privatus namų tinklas arba viešasis, pavyzdžiui, „Wi-Fi“ prieigos taškas. WLAN įrenginiai gali prisijungti tik prie kitų tame pačiame tinkle esančių įrenginių.

Kur naudojamas WLAN?

WLAN yra belaidžio vietinio tinklo akronimas. WLAN – tai vietinio tinklo tipas, kuriame kompiuteriams ir kitiems prietaisams sujungti naudojama belaidė technologija.

WLAN dažnai naudojami namuose ir mažose įmonėse, nes juos paprastai lengviau įrengti ir nereikia brangių kabelių. Daugelyje nešiojamųjų kompiuterių ir išmaniųjų telefonų taip pat yra integruotos WLAN funkcijos, todėl naudotojai gali prisijungti prie interneto keliaudami.

Kas yra „Wi-Fi“ WLAN ir LAN?

WLAN yra belaidis vietinis tinklas, o LAN – laidinis vietinis tinklas. WLAN įrenginiams sujungti naudojamos belaidės technologijos, pavyzdžiui, „Bluetooth“ arba „Wi-Fi“, o LAN paprastai naudoja Ethernet kabelius.

Parašykite komentarą