Wto

Pasaulio prekybos organizacija (PPO) yra tarptautinė institucija, reguliuojanti prekybą tarp šalių. Pagrindinė PPO funkcija – skatinti laisvą ir sąžiningą prekybą nustatant taisykles ir sudarant sąlygas deryboms bei ginčams spręsti. PPO yra vienintelė tarptautinė institucija, turinti teisę priimti privalomus sprendimus dėl prekybos ginčų.

PPO įkurta 1995 m., šiuo metu jai priklauso 164 šalys narės. PPO būstinė yra Ženevoje, Šveicarijoje.

Pagrindinis PPO tikslas – padėti prekių ir paslaugų gamintojams, eksportuotojams ir importuotojams laisvai ir sąžiningai vykdyti verslą. PPO tai pasiekia nustatydama tarptautinės prekybos taisykles ir užtikrindama jų vykdymą.

PPO taisyklės apima įvairią veiklą, įskaitant muitus, prekybos kliūtis, subsidijas ir kitas prekybai poveikį darančias vyriausybės priemones. PPO taip pat yra derybų ir ginčų sprendimo forumas.

PPO taisyklės privalomos visoms šalims narėms. Jų vykdymas užtikrinamas taikant prekybos sankcijų sistemą. Jei šalis nesilaiko PPO sprendimo, kitos narės gali imtis prekybos veiksmų prieš tą šalį.

PPO vadovauja kas dvejus metus rengiama ministrų konferencija. Konferencija yra aukščiausias PPO sprendimus priimantis organas. Jame dalyvauja visų šalių narių atstovai.

PPO taip pat turi Generalinę tarybą, kuri reguliariai renkasi į posėdžius ir vykdo PPO veiklą tarp ministrų konferencijų. Generalinę tarybą sudaro visų šalių narių atstovai.

Ar Indija yra PPO narė?

Taip, Indija yra Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) narė. Indija PPO nare tapo 1995 m. sausio 1 d., užbaigus stojimo į PPO procesą.

Kokia PPO nauda?

Pasaulio prekybos organizacija (PPO) yra tarptautinė organizacija, skatinanti laisvąją prekybą, sudaranti forumą deryboms dėl prekybos susitarimų ir sprendžianti prekybos ginčus. PPO taip pat sudaro sąlygas šalims bendradarbiauti su prekyba susijusiais klausimais, pavyzdžiui, intelektinės nuosavybės teisių ir aplinkos apsaugos klausimais.

Pagrindiniai PPO privalumai:

1. PPO yra derybų dėl prekybos susitarimų forumas.

PPO yra vienintelė tarptautinė organizacija, užsiimanti pasaulinėmis prekybos taisyklėmis. Pagrindinė jo funkcija – užtikrinti, kad prekyba vyktų kuo sklandžiau, nuspėjamiau ir laisviau.

2. PPO sudaro sąlygas šalims bendradarbiauti sprendžiant su prekyba susijusius klausimus.

PPO susitarimais šalims suteikiama galimybė bendradarbiauti su prekyba susijusiais klausimais, tokiais kaip intelektinės nuosavybės teisės ir aplinkos apsauga.

3. PPO skatina laisvąją prekybą.

Pagrindinis PPO tikslas – padėti prekybai vykti sklandžiai, laisvai, nuspėjamai ir sąžiningai. Tai reiškia, kad PPO siekia pašalinti prekybos kliūtis ir užtikrinti, kad prekyba nediskriminuotų jokios konkrečios šalies ar regiono.

Kiek šalių priklauso PPO?

2016 m. liepos mėn. duomenimis, PPO yra 164 narės, t. y. visos šalys, pasirašiusios ir ratifikavusios PPO susitarimą.

Kodėl PPO yra svarbi?

Pasaulio prekybos organizacija (PPO) yra vienintelė pasaulinė tarptautinė organizacija, užsiimanti valstybių tarpusavio prekybos taisyklėmis. Jos pagrindas yra PPO susitarimai, dėl kurių derėjosi ir kuriuos pasirašė didžioji dalis pasaulio prekiaujančių valstybių ir kuriuos ratifikavo jų parlamentai. Tikslas – padėti prekių ir paslaugų gamintojams, eksportuotojams ir importuotojams vykdyti savo verslą.

PPO yra svarbi, nes:

1. Ji padeda skatinti pasaulio ekonomikos augimą ir vystymąsi.

PPO sukuria palankias sąlygas prekybai klestėti. PPO, šalindama prekybos kliūtis ir suteikdama derybų forumą, padeda kurti ekonomikos augimo ir vystymosi galimybes visame pasaulyje. Tai savo ruožtu gali padėti mažinti skurdą ir gerinti gyvenimo lygį.

2. Jis prisideda prie pasaulio ekonomikos stabilumo.

PPO gali padėti stabilizuoti pasaulio ekonomiką, sukurdama nuspėjamą ir taisyklėmis pagrįstą prekybos sistemą. Tai gali padėti išvengti prekybos ginčų ir apsaugoti šalis nuo nesąžiningos prekybos praktikos.

3. Jis skatina taiką ir saugumą.

PPO gali padėti skatinti taiką ir saugumą, nes sumažina prekybos ginčų tikimybę ir suteikia galimybę derėtis.

4. ji padeda saugoti aplinką.

PPO gali padėti saugoti aplinką skatindama prekybą aplinkosaugos prekėmis ir paslaugomis bei skatindama šalis vykdyti ekologišką prekybos politiką.

5. Ji padeda skatinti vystymąsi.

PPO gali padėti skatinti vystymąsi suteikdama galimybes besivystančioms šalims

Parašykite komentarą