Ciberžolė

Ciberžolė yra šakniastiebinis daugiametis imbierinių (Zingiberaceae) šeimos žolinis augalas. Šis augalas kilęs iš Indijos subkontinento ir Pietryčių Azijos, o kad klestėtų, jam reikia šiltos arba karštos temperatūros ir gausių kritulių. Augalai kasmet renkami dėl šakniastiebių, kurie verdami, džiovinami ir malami į geltonai oranžinės spalvos miltelius, kurie naudojami kaip prieskonis daugelyje Azijos virtuvių, ypač kario patiekalų. Jos veiklioji medžiaga yra kurkuminas, kuris, kaip įrodyta, turi daug sveikatai naudingų savybių. Ciberžolė nuo seno naudojama tradicinėje medicinoje, o dabar populiarėja kaip maisto papildas.

Ar ciberžolė didina kraujospūdį?

Atrodo, kad daugumai žmonių ciberžolė nedidina kraujospūdžio. Tačiau yra tam tikrų įrodymų, kad kai kuriems žmonėms ji gali sukelti nedidelį kraujospūdžio padidėjimą. Jei turite aukštą kraujospūdį, prieš pradėdami vartoti ciberžolės papildų, pasitarkite su gydytoju.

Ar gerai kasdien vartoti ciberžolę?

Galutinio atsakymo į šį klausimą nėra, nes tai priklauso nuo asmens sveikatos būklės ir tikslų. Kai kurie žmonės gali pastebėti, kad ciberžolės vartojimas kiekvieną dieną yra naudingas jų sveikatai, o kitiems jos gali nereikėti vartoti taip dažnai. Ciberžolė yra prieskonis, turintis daug sveikatai naudingų savybių, todėl paprastai laikoma, kad ją saugu vartoti kasdien. Tačiau, jei turite kokių nors abejonių, visada geriausia pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu prieš pradedant vartoti bet kokį naują papildą.

Ar ciberžolė gali deginti pilvo riebalus?

Ciberžolė yra prieskonis, dažnai naudojamas indiškoje virtuvėje. Ji seniai naudojama tradicinėje medicinoje ir, kaip manoma, turi įvairių sveikatai naudingų savybių. Kai kurie žmonės tiki, kad ciberžolė gali padėti deginti pilvo riebalus.

Šiam teiginiui pagrįsti nėra jokių mokslinių įrodymų. Tačiau ciberžolėje yra junginio, vadinamo kurkuminu, kuris, kaip įrodyta tyrimais su gyvūnais, pasižymi tam tikromis riebalų deginimo savybėmis. Neaišku, ar šis poveikis pasireikš ir žmonėms.

Ciberžolė paprastai laikoma saugia vartoti, tačiau kai kuriems žmonėms ji gali sukelti šalutinį poveikį. Jei ketinate vartoti ciberžolę dėl galimo riebalų deginimo poveikio, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.

Kas neturėtų vartoti ciberžolės?

Ciberžolė yra prieskonis, turintis daug naudos sveikatai, tačiau yra žmonių, kurie neturėtų jo vartoti. Turintiems tulžies pūslės problemų ciberžolės vartoti negalima, nes ji gali padidinti tulžies pūslės akmenų susidarymo riziką. Žmonės, turintys kraujavimo sutrikimų arba vartojantys kraują skystinančius vaistus, taip pat turėtų vengti ciberžolės, nes ji gali padidinti kraujavimo riziką. Jei esate nėščia arba maitinate krūtimi, prieš pradėdami vartoti ciberžolę pasitarkite su gydytoju, nes nėra žinoma, ar šioms žmonių grupėms ji yra saugi.

Parašykite komentarą