Cunamis

Cunamis – tai milžiniška banga, kurią sukelia žemės drebėjimas ar kitas povandeninis sutrikimas. Cunamiai gali nuslinkti šimtus ar net tūkstančius mylių, o pasiekę sausumą gali pasiekti daugiau nei 100 pėdų aukštį. Cunamiai yra labai destruktyvūs ir gali padaryti didelę žalą pakrančių teritorijoms.

Kada Žemėje buvo paskutinis cunamis?

Paskutinis cunamis Žemėje kilo 2004 m. gruodžio 26 d. Šį cunamį sukėlė žemės drebėjimas, įvykęs prie Sumatros krantų Indonezijoje. Šio žemės drebėjimo stiprumas buvo 9 balai.0, todėl tai vienas didžiausių kada nors užregistruotų žemės drebėjimų. Cunamis padarė žalos ir nusinešė žmonių gyvybių visoje Indijos vandenyno pakrantėje, įskaitant Indoneziją, Tailandą, Šri Lanką, Indiją ir Somalį.

Ar galite išgyventi cunamį?

Taip, jūs galite išgyventi cunamį. Tačiau tai priklauso nuo cunamio dydžio ir nuo to, kaip toli esate nuo kranto linijos. Jei esate netoli kranto linijos, jums reikės greitai pasiekti aukštesnę vietą. Jei esate toli nuo kranto linijos, turite greitai pasiekti saugią vietą.

Koks yra didžiausias cunamis pasaulyje?

Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra, nes sunku tiksliai išmatuoti cunamio aukštį. Tačiau, „National Geographic“ duomenimis, didžiausias užfiksuotas cunamis įvyko 1958 m. Lituja įlankoje, Aliaskoje. Šio cunamio aukštis siekė maždaug 524 metrus.

Kokie yra 3 didžiausi cunamiai?

Trys didžiausi cunamiai naujausioje istorijoje – 2004 m. cunamis Indijos vandenyne, 2011 m. cunamis Japonijoje ir 2010 m. cunamis Čilėje. Visus šiuos tris cunamius sukėlė dideli žemės drebėjimai ir dėl jų žuvo tūkstančiai žmonių.

Parašykite komentarą