Česnakai

Česnakas (Allium sativum) – svogūnų genties Allium rūšis. Artimi giminaičiai yra svogūnai, askaloniniai česnakai, porai, laiškiniai česnakai ir kininiai svogūnai. Česnakai kilę iš Vidurinės Azijos ir šiaurės rytų Irano ir nuo seno yra įprastas prieskonis visame pasaulyje. Juos žinojo senovės egiptiečiai, jie buvo naudojami ir kaip maisto pagardas, ir kaip tradicinis vaistas.

Česnakas yra žolinis daugiametis augalas, užaugantis iki 1.2 m aukščio. Lapai yra plokšti, linijiški ir lancetiški, su aštria viršūne. Žiedai yra balti, rausvi arba violetiniai, išsidėstę galiniame skėtyje. Vaisius yra sausa, rusvai juoda kapsulė, kuri prinokusi prasiskleidžia ir iš jos išsiskiria sėklos.

Česnako skiltelės yra dažniausiai naudojama augalo dalis. Jos naudojamos šviežios arba virtos, yra stipraus, aštraus skonio. Česnakai yra pagrindinis daugelio virtuvių, įskaitant italų, kinų ir indų, ingredientas.

Česnakuose gausu vitaminų ir mineralų, be to, jie turi įvairių sveikatai naudingų savybių. Juo gydomas aukštas kraujospūdis, padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje ir įvairios infekcijos. Manoma, kad česnakai taip pat stiprina imuninę sistemą ir saugo nuo vėžio.

Kaip česnakas veikia kūną?

Česnakas nuo seno naudojamas kaip vaistinis augalas. Manoma, kad česnakai turi daug sveikatai naudingų savybių, įskaitant gebėjimą stiprinti imuninę sistemą, gerinti širdies ir kraujagyslių sveikatą ir mažinti tam tikrų vėžio rūšių riziką.

Česnakas yra gausus antioksidantų šaltinis, jo sudėtyje yra junginių, kurie, kaip įrodyta, pasižymi sveikatą stiprinančiu poveikiu. Pavyzdžiui, įrodyta, kad česnakai mažina cholesterolio kiekį ir kraujospūdį, taip pat pasižymi priešuždegiminėmis ir antibakterinėmis savybėmis.

Ar gerai valgyti česnaką kasdien?

Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra, nes tai priklauso nuo konkretaus žmogaus. Kai kurie žmonės pastebi, kad kasdien valgydami česnaką jaučiasi geriau, o kiti nepastebi jokio skirtumo. Kai kurie žmonės gali net pastebėti, kad kasdien valgydami česnaką jaučiasi blogiau. Galiausiai, žmogus pats sprendžia, ar nori kasdien valgyti česnaką, ar ne.

Ar česnakas skiedžia kraują?

Yra tam tikrų įrodymų, kad česnakas gali skystinti kraują, tačiau šis poveikis yra labai nedidelis. Vieno tyrimo metu tris mėnesius vartojant česnako papildus, kraujo krešulių susidarymo rizika sumažėjo šiek tiek daugiau nei 1 proc. Česnakai taip pat gali padėti sumažinti kraujospūdį ir cholesterolio kiekį kraujyje.

Ar česnakas degina pilvo riebalus?

Nėra mokslinių įrodymų, kad česnakas degina pilvo riebalus. Tačiau kai kurie žmonės mano, kad česnakas gali padėti sumažinti svorio augimą, galbūt neleisdamas organizmui kaupti riebalų.

Parašykite komentarą