Geltonasis maišas

Trynio maišelis – tai membraninis maišelis, pritvirtintas prie besivystančio kai kurių gyvūnų embriono ir tarnaujantis kaip mitybos šaltinis embriogenezės metu. Geltonkūnio maišelį turi ropliai, paukščiai ir kai kurios žuvys, bet ne žinduoliai, kurie savo jauniklius maitina per placentą. Roplių, paukščių ir žuvų geltonkūnio maišelyje gaminasi trynys – maistingųjų medžiagų turtingas junginys, kuris nusėda ant trynio ir yra maistas besivystančiam embrionui. Paprastai trynio maišelis yra rutuliškas ir pripildytas trynio. Prie embriono jis tvirtinamas trynio koteliu – plonu vamzdeliu, kuriuo trynys patenka į embrioną.

Trynio maišelis yra ryškus paukščių ir roplių embrionų bruožas, tačiau žuvų embrionuose jis daug mažiau pastebimas. Žuvų atveju trynio maišelis paprastai yra plona, permatoma membrana, dengianti trynį. Paprastai jis būna pritvirtintas prie embriono geltonkūnio koteliu, tačiau kai kurių rūšių gyvūnai geltonkūnį įjungia į embriono kūną.

Žinduoliai neturi trynio maišelio, bet turi panašią struktūrą, vadinamą placenta, kuri atlieka panašią funkciją. Placenta – tai membrana, kuri supa embrioną ir aprūpina besivystantį vaisių maisto medžiagomis.

Ar trynio maišelis patvirtina nėštumą?

Taip, trynio maišelio buvimas paprastai laikomas nėštumo patvirtinimu. Taip yra todėl, kad ankstyvuoju vystymosi etapu besivystantis embrionas maistinių medžiagų gauna iš trynio maišelio. Tačiau reikėtų pažymėti, kad trynio maišelis ne visada matomas ultragarsu, todėl trynio maišelio nebuvimas nebūtinai reiškia, kad nėra nėštumo.

Ar galima pamatyti 5 savaičių trynio maišelį?

Taip, geltonkūnio maišelį galima pamatyti 5 savaitę. Trynio maišelis paprastai yra vienas pirmųjų dalykų, kuriuos galima pamatyti ultragarsu nėštumo metu. Paprastai jis matomas kaip nedidelė apvali struktūra šalia embriono. Trynio maišelis aprūpina besivystantį embrioną maisto medžiagomis ir yra svarbi ankstyvojo nėštumo dalis.

Kokia yra trynio maišelio funkcija?

Trynio maišelis yra membraninis maišelis, kuriame saugomos besivystančio embriono maistinės medžiagos. Trynio maišelis yra pritvirtintas prie embriono trynio koteliu ir aprūpina embrioną maisto medžiagomis, kol placenta visiškai išsivystys ir galės perimti šią funkciją. Iš trynio maišelio taip pat gaminamos embriono kraujo ląstelės ir manoma, kad jis svarbus imuninės sistemos vystymuisi.

Kiek laiko nėštumo metu yra trynio maišelis?

Nėštumo metu trynio maišelis maitina besivystantį embrioną ir yra svarbi placentos dalis. Paprastai jis išnyksta iki pirmojo trimestro pabaigos, tačiau kartais ultragarsu gali būti matomas ir antrojo trimestro pradžioje.

Parašykite komentarą