Jausmas

Sąvoka „pojūtis“ gali reikšti fizinį gebėjimą, kuriuo smegenys priima ir interpretuoja dirgiklius iš išorinio pasaulio, arba iš to kylantį psichinį suvokimą ar sąmoningumą.

Penki tradiciniai pojūčiai yra regėjimas, klausa, lytėjimas, uoslė ir skonis. Kartais jie vadinami „išoriniais pojūčiais“, nes remiasi kūno receptoriais, kurie yra jautrūs išoriniams dirgikliams.

Taip pat yra vidiniai pojūčiai, pavyzdžiui, propriocepcija ( kūno padėties ir judesių suvokimas) ir nocicepcija (skausmo suvokimas).

Sąvoka „pojūtis“ taip pat gali reikšti tam tikrą būdą ką nors suvokti ar suprasti. Pavyzdžiui, galime sakyti, kad žmogus turi „aštrų uoslės pojūtį“ arba „gerą humoro jausmą“.

Filosofijoje sąvoka „pojūtis“ dažnai vartojama bendresne prasme ir reiškia bet kokį žmogaus proto gebėjimą ar galią, pavyzdžiui, proto galią arba gebėjimą abstrakčiai mąstyti.

Ką reiškia jausmas žodyne?

Žodis „pojūtis“ turi daug skirtingų reikšmių, priklausomai nuo konteksto, kuriame jis vartojamas. Apskritai „pojūtis“ reiškia gebėjimą ką nors suvokti, suprasti ar įsisąmoninti. Tai galima padaryti pasitelkus penkis pojūčius – regą, klausą, lytėjimą, uoslę, kvapą ir skonį – arba šeštąjį pojūtį, kuris dažnai apibūdinamas kaip nuojauta arba intuicija. „Jausmas“ taip pat gali būti vartojamas kalbant apie žodžio ar frazės reikšmę, kaip antai: „Jos balse nejaučiu jokio priešiškumo“.“ Šiuo atveju „jausmas“ yra panašus į žodį „prasmė“.“ Galiausiai „jausmas“ gali būti vartojamas kalbant apie bendrą asmens supratimą arba sveiką nuovoką, pvz.“

Kas yra prasmės sinonimas?

Jausmo sinonimas yra prasmė.

Kas yra prasmė?

Frazė „prasminga“ gali turėti kelias skirtingas reikšmes. Jis gali reikšti, kad kažkas yra logiška ar pagrįsta, kad tai galima suprasti arba kad tai sutampa su kita informacija. Pavyzdžiui, jei sakote „Tai neturi prasmės“, turite omenyje, kad tai neatrodo logiška ar pagrįsta. Jei sakote: „Ar galite tai suprasti??“ reiškia, kad negalite jos suprasti ir tikitės, kad asmuo, su kuriuo kalbate, galės jums paaiškinti. Jei sakote „Dabar viskas turi prasmę“, turite omenyje, kad visos informacijos dalys dera tarpusavyje ir turi prasmę.

Ar tai rašoma sense ar sence?

Žodis „pojūtis“ gali būti rašomas dvejopai: „sense“ ir „sence“.“ Abu variantai yra teisingi, bet dažniau rašoma „pojūtis“. „Sence“ kartais vartojamas anglų kalbos tarmėse, kuriose raidė „c“ tariama kaip garsas „s“, pavyzdžiui, Škotijoje.

Parašykite komentarą