Opa

Opa – tai odos ar gleivinės plyšimas, dėl kurio prarandamas audinys. Opos paprastai būna skausmingos ir gali būti susijusios su kraujavimu. Jos gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, tačiau dažniausiai pasitaiko ant kojų ir pėdų odos.

Opas paprastai sukelia infekcija, trauma arba uždegimas. Infekcines opas paprastai sukelia bakterijos, virusai arba grybeliai. Traumines opas sukelia odos ar gleivinės sužalojimas. Uždegiminės opos atsiranda dėl uždegimą sukeliančių būklių, pavyzdžiui, Krono ligos arba opinio kolito.

Opos gali būti skirstomos į paviršines arba gilias. Paviršinės opos apima tik viršutinį odos ar gleivinės sluoksnį. Gilios opos tęsiasi į poodinį audinį arba gilesnes struktūras.

Opos paprastai gydomos antibiotikais, antiseptikais ar kitais vaistais. Kai kurias opas, ypač gilias arba nereaguojančias į medikamentinį gydymą, gali prireikti operuoti.

Kaip sužinoti, ar turite opą?

Yra keli skirtingi būdai, kaip sužinoti, ar turite opą. Vienas iš būdų – patirti tokius simptomus, kaip pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas, svorio kritimas ir nuovargis. Kitas būdas – atlikti kraujo tyrimą, siekiant patikrinti, ar nėra Helicobacter pylori – bakterijos, kuri dažnai siejama su opomis. Trečias būdas – atlikti endoskopiją, t. y. procedūrą, kurios metu per burną į skrandį įkišama maža kamera ir ieškoma opų.

Kokios yra 3 pagrindinės opų atsiradimo priežastys?

Yra trys pagrindiniai opų tipai:

1. Pepsinės opos: Šios opos susidaro skrandžio gleivinėje arba viršutinėje plonosios žarnos dalyje. Pepsines opas sukelia skrandžio rūgšties ir bakterijos Helicobacter pylori derinys.

2. Streso sukeltos opos: Šios opos susidaro skrandžio gleivinėje arba viršutinėje plonosios žarnos dalyje. Pepsines opas sukelia skrandžio rūgšties ir bakterijos Helicobacter pylori derinys.

3. Alkoholinės opos: Šios opos susidaro skrandžio gleivinėje arba viršutinėje plonosios žarnos dalyje. Alkoholines opas sukelia skrandžio rūgšties ir bakterijos Helicobacter pylori derinys.

Kokie maisto produktai padeda nuo opų?

Yra keli skirtingi dalykai, kuriuos galite daryti, norėdami padėti opai. Pirma, turite įsitikinti, kad maitinatės sveikai. Tai reiškia, kad reikia valgyti daug vaisių ir daržovių, taip pat neskaldytų grūdų. Taip pat turėtumėte riboti sočiųjų riebalų ir cukraus vartojimą.

Be sveikos mitybos, taip pat turėtumėte vengti maisto produktų, kurie gali dirginti opą. Tai apima tokius dalykus kaip kofeinas, alkoholis, aštrus maistas ir rūgštūs maisto produktai. Taip pat turėtumėte vengti rūkyti, nes tai taip pat gali sudirginti opą. Jei vartojate vaistus, kurie gali sukelti opą, pasitarkite su gydytoju dėl kito vaisto pakeitimo.

Jei turite opą, svarbu ją palaikyti švarią. Tai reiškia, kad reikia vengti maisto produktų, kurie gali sukelti bakterijų kaupimąsi, pavyzdžiui, perdirbtos mėsos ir sūrio. Taip pat turėtumėte įsitikinti, kad po kiekvieno valgio valote dantis ir reguliariai naudojate dantų siūlą. Jei turite klausimų, kaip prižiūrėti opą, pasitarkite su gydytoju arba registruotu dietologu.

Kaip opos išnyksta?

Dauguma opų užgyja savaime per kelias savaites. Tačiau kai kurios opos gali tapti lėtinėmis, trunkančiomis mėnesius ar net metus. Gydant opas paprastai vartojami vaistai ir keičiamas gyvenimo būdas. Vaistai gali padėti sumažinti opos skausmą ir uždegimą bei paskatinti gijimą. Gyvenimo būdo pokyčiai, pavyzdžiui, metimas rūkyti ir sveika mityba, taip pat gali padėti išgydyti opas ir užkirsti kelią jų atsinaujinimui.

Parašykite komentarą