Osteoporozė

Osteoporozė – tai būklė, kuriai būdingas kaulų masės ir tankio sumažėjimas, dėl kurio gali padidėti lūžių rizika. Šia liga gali sirgti ir vyrai, ir moterys, tačiau dažniausiai ja serga vyresnės nei 50 metų moterys. Osteoporozė dažnai būna besimptomė, kol neįvyksta lūžis.

Yra keletas osteoporozės rizikos veiksnių, įskaitant šeiminę anamnezę, amžių, etninę priklausomybę, mitybą, rūkymą ir nejudrų gyvenimo būdą. Geriausias būdas išvengti osteoporozės – palaikyti sveiką gyvenimo būdą, pakankamai judėti ir vartoti kalcio.

Ar osteoporozę galima išgydyti?

Osteoporozė neišgydoma, tačiau tai liga, kurios galima išvengti ir kurią galima gydyti. Kad išvengtumėte osteoporozės, turėtumėte reguliariai mankštintis, sveikai maitintis, kad būtų pakankamai kalcio ir vitamino D, ir nerūkyti. Jei sergate osteoporoze arba jums gresia ši liga, gydytojas gali rekomenduoti vaistų, kurie padės apsaugoti jūsų kaulus.

Koks yra pirmasis osteoporozės požymis?

Galutinio atsakymo į šį klausimą nėra, nes skirtingiems žmonėms gali pasireikšti skirtingi simptomai arba ankstyvosiose osteoporozės stadijose jie gali visai nepasireikšti. Tačiau kai kurie galimi ankstyvieji osteoporozės požymiai yra sumažėjęs kaulų tankis, lūžiai ir ūgio sumažėjimas.

Koks yra pagrindinis osteoporozės gydymas?

Yra keletas skirtingų osteoporozės gydymo būdų, tačiau pagrindinis iš jų yra vaistai. Osteoporozei gydyti gali būti vartojami įvairūs vaistai, kurie veikia skirtingai. Dažniausiai vartojami vaistai yra bisfosfonatai, kurie veikia užkirsdami kelią kaulų irimui. Kiti dažniausiai vartojami vaistai yra estrogenai, kalcitoninas ir denozumabas.

Kokie yra 3 įspėjamieji osteoporozės požymiai?

1. kaulų ir sąnarių skausmai

2. Susikūprinusi laikysena

3. Lūžiai

Parašykite komentarą