Ozono sluoksnis

Ozono sluoksnis – tai Žemės atmosferos sluoksnis, kuriame yra didelė ozono koncentracija. Šis sluoksnis saugo Žemę nuo kenksmingos ultravioletinės Saulės spinduliuotės. Ozono sluoksnis yra stratosferoje, kuri yra antrasis Žemės atmosferos sluoksnis. Ozono sluoksnis driekiasi nuo maždaug 6 mylių (10 km) iki maždaug 30 mylių (50 km) virš Žemės paviršiaus.

Ar ozono sluoksnyje vis dar yra skylė 2022?

Taip, 2022 m. ozono sluoksnyje vis dar yra skylė. Skylė nėra tokia didelė kaip devintajame dešimtmetyje, tačiau ji vis dar yra. Duobė atsiranda dėl to, kad į atmosferą išsiskiria chlorofluorangliavandenilių (CFC). CFC yra cheminės medžiagos, naudojamos šaldytuvuose, oro kondicionieriuose ir aerozolio balionėliuose. Patekę į atmosferą, jie ardo ozono molekules.

Kas sunaikino ozono sluoksnį?

Ozono sluoksnis – tai Žemės stratosferoje esantis ozono molekulių sluoksnis, kuris sugeria ultravioletinę (UV) Saulės spinduliuotę. Ozono sluoksnį 1913 m. atrado prancūzų fizikai Charlesas Fabry ir Henri Buissonas.

Ozono sluoksnis nyksta dėl žmogaus veiklos, visų pirma dėl to, kad į atmosferą išmetami chlorfluorangliavandeniliai (CFC) ir kitos ozono sluoksnį ardančios medžiagos (ODS). Chlorfluorangliavandenilių ir kitų OAM yra įvairiuose gaminiuose, įskaitant aerozolinius (e.g., aerozoliniai aerozoliniai gaminiai) ir pramonėje (e.g., šaldymas, oro kondicionavimas ir aerozoliniai aerozoliniai gaminiai).

Monrealio protokolas dėl ozono sluoksnį ardančių medžiagų – tai 1987 m. pasirašyta tarptautinė sutartis, kuria siekiama apsaugoti ozono sluoksnį, palaipsniui nutraukiant freonų ir kitų ozono sluoksnį ardančių medžiagų gamybą ir naudojimą. Protokolu pavyko sumažinti freonų ir kitų OAM gamybą ir naudojimą, tačiau į atmosferą jau išleisti freonai ir kitos OAM ir toliau kenkia ozono sluoksniui.

Kas yra ozono sluoksnis?

Ozono sluoksnis yra gilus Žemės atmosferos sluoksnis. Jį sudaro ozonas – dujos, kurios susidaro, kai ultravioletiniai spinduliai patenka į ore esančias deguonies molekules. Ozono sluoksnis padeda apsaugoti gyvybę Žemėje nuo žalingo ultravioletinių spindulių poveikio.

Ar galime atkurti ozono sluoksnį?

Taip, ozono sluoksnį galima atkurti. 1987 m. pasirašytas Monrealio protokolas yra tarptautinė sutartis, kuria siekiama apsaugoti ozono sluoksnį laipsniškai nutraukiant ozono sluoksnį ardančių medžiagų gamybą. Protokolas sėkmingai sumažino šių medžiagų gamybą, ir ozono sluoksnis pamažu pradeda atsikurti.

Parašykite komentarą