Plazma

Plazma yra medžiagos būsena, kai jonizuotos dujos yra laidžios elektrai ir gali būti valdomos magnetiniais laukais. Plazma kartais vadinama ketvirtąja medžiagos būkle po kietojo kūno, skysčio ir dujų.

Plazmai būdingos šios savybės:

– Plazmą sudaro elektringos dalelės, įskaitant elektronus, jonus ir protonus.

– Plazma yra laidi elektrai ir ja galima manipuliuoti magnetiniais laukais.

– Plazma yra jonizuota, t. y. atomai yra praradę arba įgiję elektronų, todėl susidaro teigiamų ir neigiamų krūvių pusiausvyra.

– Plazma dažnai būna dujų pavidalo, bet gali būti ir skysta ar kieta.

Galutiniai plazmos požymiai yra šie:

– Plazma yra laidi elektrai.

– Plazmą veikia magnetiniai laukai.

– Plazma yra jonizuota.

Kiek laiko veikia plazma?

Plazma yra ketvirtoji medžiagos būsena po kietosios, skystosios ir dujinės. Tai jonizuotos dujos, sudarytos iš teigiamų jonų ir laisvųjų elektronų. Plazma dažnai vadinama „penktąja materijos būsena“.

Plazmą galima sukurti kaitinant dujas arba naudojant stiprų elektrinį lauką. Kai plazma įkaitinama iki itin aukštos temperatūros, ji gali tapti jonų ir laisvųjų elektronų plazma.

Plazmą galima rasti saulėje, žvaigždėse, žaibuose ir fluorescencinėse lempose. Plazma taip pat naudojama plazminiuose televizoriuose ir plazminio pjaustymo mašinose.

Plazmos gyvavimo trukmė priklauso nuo temperatūros ir plazmos tankio. Apskritai kuo karštesnė ir tankesnė plazma, tuo trumpesnė jos gyvavimo trukmė.

Kas yra plazma ir kaip ji naudojama?

Plazma yra medžiagos būsena, kurioje elektronai gali laisvai judėti, todėl susidaro laidi terpė. Plazma dažnai naudojama elektrotechnikoje, pavyzdžiui, plazminiuose televizoriuose ir plazminio pjaustymo mašinose.

Ką reiškia plazmidė?

Plazma – tai dujos, kurios buvo įkaitintos tiek, kad iš atomų buvo atimta dalis elektronų ir susidarė jonų ir laisvųjų elektronų sriuba.

Kas yra plazmoje?

Plazma yra dujos, sudarytos iš elektronų ir jonų. Jonai – tai atomai, praradę arba įgiję elektronų, todėl jie turi elektros krūvį. Elektronai gali laisvai judėti ir nėra pririšti prie konkretaus atomo.

Parašykite komentarą