Zonos

Zona – tai nustatyta žemės ar vandens teritorija, kurioje tam tikra veikla yra ribojama arba reguliuojama siekiant apsaugoti aplinką ar visuomenės saugumą. Zonos paprastai žemėlapiuose žymimos linijomis arba ribomis.

Egzistuoja daug skirtingų zonų tipų, kurių kiekvienas turi savo specifinę paskirtį ir reglamentus. Keletas dažniausiai pasitaikančių pavyzdžių:

-Orlaivių skrydžių maršrutai

-Ekosistemų apsaugos zonos

-Gaisro pavojaus zonos

-Nesiblaškymo zonos

-Cunamio evakuacijos zonos

Kiekvieną zonos tipą reglamentuojantys reglamentai skiriasi priklausomai nuo zonos paskirties ir keliamos rizikos. Pavyzdžiui, orlaivių skrydžių maršrutus paprastai reguliuoja Federalinė aviacijos administracija (FAA), o ekosistemų apsaugos zonas gali reguliuoti Aplinkos apsaugos agentūra (EPA) arba kitos vyriausybinės agentūros.

Kaip skirstomos zonos?

Zonos skirstomos į subzonas pagal kiekvienos zonos žemės naudojimo tipą. Pavyzdžiui, gyvenamoji zona skirstoma į subzonas R1, R2, R3 ir t. t. Komercinė zona yra suskirstyta į C1, C2 ir t. t. pozones.

Koks yra zonos pavyzdys?

Egzistuoja daugybė skirtingų zonų tipų, tačiau vienas iš pavyzdžių yra zona, kurioje draudžiama kelti bangas.“ Tai zona, kurioje laivai turi plaukti nedideliu greičiu, kad nesukeltų bangų, galinčių pakenkti netoliese esančiai pakrantei ar turtui.

Kas yra geografinės zonos?

Geografinė zona – tai apibrėžtas Žemės paviršiaus plotas, pasižymintis tam tikromis savybėmis, skiriančiomis jį nuo kitų plotų. Yra daug skirtingų geografinių zonų tipų, kurių kiekvienas turi savo unikalių savybių. Vieni iš labiausiai paplitusių geografinių zonų tipų yra klimato zonos, biomai ir ekoregionai.

Koks yra žodžio zona sinonimas?

Žodis „zona“, priklausomai nuo konteksto, gali turėti daug įvairių sinonimų. Kai kurie bendriniai žodžio „zona“ sinonimai: sritis, rajonas, regionas, teritorija ir zona.

Parašykite komentarą